Przejdź do treści

Opinie studentów

Odtwórz wideo

Adam Gołub

Mgr. Inż. Inżynierii środowiska na Politechnice Białostockiej, w trakcie doktoratu

Aktualnie: Analityk systemów biznesowych (Adam pośredniczy we współpracy między klientem, a zespołem programistów)

„Kurs dał mi solidne podstawy by zacząć pracę w zawodzie – zawodzie programisty konkretnie. I jak widać to się udało. (…)

Najbardziej podobało mi się to właśnie takie indywidualne podejście. Mogłem jednego dnia popracować 5 godzin po pracy, bo akurat byłem mniej zmęczony, miałem wenę, dobrze mi się pracowało. A innego dnia z kolei posiedziałem godzinę i stwierdziłem, że to nie jest mój dzień i że jednak sobie zostawię pracę na jutro.”

Odtwórz wideo

Andrzej Guzowski

Inżynier Chemii oraz Magister Górnictwa, 10 lat pracy w górnictwie

Aktualnie: Junior PHP Developer

„(…) ten fundament, zbudowany na C++ i kolejne języki, które przerabialiśmy, pozwoliły mi w taki dość płynny sposób poznawać kolejne technologie. (…) No i to procentuje teraz, kiedy korzystam z innych technologii w pracy, bo dla mnie jest to po prostu inny sposób zapisu. (…)

Nie analizuję problemu, który rozwiązuje, pod kątem języka, tylko pod kątem tego, jaki algorytm jest potrzebny, żeby go rozwiązać. Tego się uczyłem od początku w kursie, dlatego jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru.”

Odtwórz wideo

Bartosz Chodyła

Mgr. Inż. Mechaniki i budowy maszyn

Aktualnie: Junior Ruby Developer w amerykańskim startupie

Udział w projekcie wspominam bardzo dobrze. Jednym z czynników, które bardzo mi się podobały, to właśnie forma szkolenia online. Każdy szedł w swoim tempie. (…) Samo szkolenie też bardzo mi się podobało, jeśli chodzi o formę prowadzenia, bo nie było monotonii. (…) No i nauczyło mnie takiego fundamentu – czyli możliwości nauki w zasadzie jakiegokolwiek języka, mając jakieś podstawy. (…)

Komunikacja z Wami była na mega przyjemnym poziomie. Po prostu czułem się jakbym rozmawiał z kimś kogo znam od dłuższego czasu. Nie było jakiejś dużej bariery. W razie problemów szybka pomoc. Także super! ”

Odtwórz wideo

Karol Sołek

Mgr. Inż. Energetyki, pracował w sektorze budowlanym

Aktualnie: Programista aplikacji mobilnych

Myślę, że na taką część kursu – czyli ⅔ (…) bardzo dużo umiejętności mi się przydało. 

(…) Była też koleżanka w pracy, która była po informatyce, która stwierdziła, że studia nie uczą programowania. Myślę, że taki kurs jest dobry nawet dla ludzi, którzy kończą informatykę.

Chcesz nauczyć się programowania i pracować w IT? Zgłoś się na rekrutację do projektu "Przyszły Programista"!

Oskar Białek

Lat 27, z wykształcenia Inżynier logistyki przedsiębiorstw

Aktualnie: Inżynier oprogramowania w warszawskiej firmie Baak

„(…) W Projekcie nie stawia się na naukę wszystkich zagadnień na pamięć, a z materiałem nie działa się „na wariata”. Wszystko jest poukładane, każdy kolejny etap i przekazywaną w nim wiedzę przyswajasz w tempie najodpowiedniejszym dla Ciebie. Projekt nie ma charakteru typowej szkoły programowania – gdzie w ciągu 8-mio godzin­nego dnia „pracy” masz szansę nauczyć się (tylko bądź aż) tyle, co reszta grupy. Tu wiedzę przyswajasz samemu, wtedy i w takich porcjach, jakie są dla Ciebie w danym momencie najwygodniejsze. (…)”

Krzysztof

Lat 28, absolwent Uniwersytetu Rolniczego

Aktualnie: Pracuje w branży IT

„Solidnie przygotowane szkolenie oszczędza czas, który trzeba poświęcić na wybranie odpowiednich źródeł nauki oraz dostarcza istotnych wskazówek. Dlatego też postanowiłem przystąpić do projektu. Szkolenie spełniło moje powyższe oczekiwania. Zamiast samemu szukać najlepszej drogi zaufałem Twórcy Szkolenia. Sam mogłem poświęcić się programowaniu. Brak wykształcenia informatycznego nie przeszkodził mi w podjęciu pracy w branży IT. Zdobyte umiejętności niejednokrotnie pomogły mi już w pracy.”

Piotr Woźnicki

Lat 25, z wykształcenia Elektronik

Aktualnie: Programista C++

„Skończyłem studia na kierunku „elektronika”, około roku szukałem pracy jako elektronik w swoim mieście. W tym czasie coraz bardziej przekonywałem się, że może warto zwrócić się ku programowaniu. Zachęcała mnie większa ilość ofert, wyższa pensja i ciekawe zadania.

Na studiach miałem trochę programowania ale nie czułem się pewnie i wydawało mi się, że chyba jednak lepiej skupić się na elektronice. Gdy w końcu znalazłem pracę w zawodzie całkowicie przekonałem się, że jednak nie chce tego robić. Postanowiłem szukać kursu programowania. Trafiłem na kurs „Przyszły Programista” i zainteresował mnie.

Jestem jeszcze w trakcie kursu, ale w pracy pojawiła się możliwość zatrudnienia jako programista C++. Zgłosiłem się i otrzymałem zadanie próbne. Myślę, że gdyby nie ten kurs pewnie bym się wystraszył i nawet do niego nie podszedł. A po przeanalizowaniu zrobiłem je w kilka dni i zostałem zatrudniony. Dodam jeszcze, że prowadzący kurs nie robią problemu mimo, że trochę mi się przeciąga realizacja kursu co jest bardzo na plus dla mnie :).”

Mateusz Walewski

Lat 28, z wykształcenia Magister Fizyki

Aktualnie: Młodszy Programista C/C++

„Właśnie kończę swój udział w projekcie. Na początku miesiąca wysłałem CV do dwóch firm programistycznych. Jedna firma zajmuje się układami Embedded przy użyciu C/C++ i wydaje się mieć bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Druga to brytyjski projekt tworzący nową grupę w Polsce, oferujący platformę do ultra-wydajnego przetwarzania i analizy dużych ilości danych opartej na komponentach GPU, z wykorzystaniem PostgreSQL oraz języka C++. Zostałem zaproszony do obu na rozmowę kwalifikacyjną i od obydwu firm dostałem propozycje pracy. Wybrałem tą, która wydaje mi się być najciekawsza i od początku miesiąca rozpoczynam pracę na stanowisku Młodszy Programista C/C++.

W związku z tym chciałem gorąco podziękować za te ponad pół-roku intensywnej i owocnej pracy, mówiąc krótko traktuje ten czas jako niezwykle wartościowy pod każdym względem i o ile dochodzenie do poziomu profesjonalnego programisty to ścieżka lat ciężkiej pracy i doświadczeń, o tyle mam wrażenie, że podczas tego kursu dostałem bardzo solidny pakiet z drogowskazami jak na tą ścieżkę wejść i nią dalej samodzielnie podążać.”

Marcin

Lat 27, z wykształcenia mgr. inż. produkcji

Aktualnie: Programista Java

„Chciałbym pochwalić się swoim sukcesem! Dwa dni po wysłaniu kodów, którymi zajmowałem się na początku miesiąca, odezwała się do mnie inna firma i zaprosiła na rozmowę kwalifikacyjną. Dwa dni po rozmowie, dostałem telefon, że zapraszają mnie do współpracy 😀 

Nie jest to firma stricte informatyczna, będę tam jednak pracował w dziale IT zajmując się Javą. Zaczynam pracę za kilka dni. Dziękuję serdecznie za pomoc w osiągnięciu mojego celu, za cierpliwość do mnie i wyrozumiałość.”

Marek

Absolwent Budownictwa na Politechnice Poznańskiej

Aktualnie: PHP Developer

„Hej, pierwsze CV wysłałem na początku maja, pracę dostałem na początku czerwca😁. Ze względu na brak ofert na juniorskie stanowiska w ostatnim czasie, wysyłałem do firm zapytanie czy nie oferują praktyk, stażu itp. oraz odpowiadałem na pojedyncze oferty pojawiające się w internecie. W sumie z ponad 10 wysłanych CV odezwała się tylko jedna firma. Wysyłałem tam gdzie pracują w PHP ze względu na to, że tylko w tym ukończyłem jakąś aplikację. Na rozmowie chyba wypadłem dobrze, bo mnie przyjęli. Była rozmowa przez telefon, potem zadanie rekrutacyjne jako CRUD w Laravelu i potem rozmowa na żywo. Firma używa do swojego biznesu aplikacji, które są napisane w PHP w starym frameworku napisanym przez nich samych kilka lat temu i na ten moment dodaje w nim pojedyńcze funkcjonalności, a w najbliższym czasie aplikacje będą przepisywane w Laravelu.”

Monika Burek

Mgr. Inż. Technologii Chemicznej

Aktualnie: PHP Developer (Primesoft Polska)

„Wysłałam dwa CV na stanowisko programisty php. W jednej z firm zaproszono mnie na rozmowę, natomiast dla drugiej miałam wykonać zadanie w domu. Skupiłam się na przygotowaniu się na rozmowę. Były na niej pytania dotyczące zapytań SQL oraz test w postaci napisania kilku funkcji. Powiedziano mi, że szukają kogoś bardziej doświadczonego niż ja na aplikowane stanowisko, jednak klika dni później zadzwonili z propozycją pracy dla osoby początkującej do innego zespołu. Jest to zespół utrzymania aplikacji. Zajmuje się on rozwiązywaniem problemów po okresie wdrożenia produktu u klienta oraz tworzeniem wszelkiego typu rozszerzeń o nowe funkcjonalności istniejącego produktu. Firma ta to Primesoft Polska, zespół zajmuje się produktem V-Desk (elektroniczny obieg dokumentów).

Dziękuję Arturze, z całego serca, za to, że stworzyłeś ten projekt. Pisząc test na rozmowie kwalifikacyjnej nie miałam większych chwil zastanowienia po prostu rozwiązywałam zadania, pisałam funkcje czy zapytania. Byłam dobrze przygotowana do testu, a przede wszystkim do pracy.

Pracuję już od 4 miesięcy jako programistka. W ciągu miesiąca udało mi się wdrożyć, poznać jak stworzony jest produkt, aby móc stopniowo dodawać na początku proste zmiany, a później tworzyć większe komponenty. Projekt przygotowuje świetnie do tego, aby stać się dość szybko osobą samodzielną. Uczy szukać potrzebnych informacji oraz jak poznawać nowe zagadnienia. Jest to niezbędne, bo w każdej pracy trzeba się czegoś nowego uczyć. Projekt daje solidną podstawę tworzenia zapytań SQL, dzięki niej od samego początku byłam w stanie tworzyć złożone zapytania.

Jestem szczęśliwa, to moja pierwsza praca związana z programowaniem i bardzo ją lubię.”

mgr. Marcin Kapela

Absolwent Farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Aktualnie: PHP Developer

„Samo poszukiwanie zajęło mi ok 5 tygodni, w tym przez 3 tygodnie wysyłałem CV z błędnym numerem telefonu😂, choć nie wiem czy miało to większe znaczenie, bo pierwszy kontakt i tak jest mailowy😉.
W moim przypadku poszło dosyć gładko, bo poszło za pierwszym strzałem.
Najpierw dostałem test online do rozwiązania. Trwał 60 minut (choć na rozmowie dowiedziałem się, że tykający czas⏱ miał tylko wywołać presję🧑🏫 czasu i nic poza tym). 70% z pytań to były zagadki logiczne. Jedno z zadań otwartych polegało na refaktoryzacji podanego kodu pod kątem wzorca projektowego strategia. Drugie z zadań otwartych dotyczyło ułożenie zapytania do bazy danych, aby otrzymać wynik z kilku tabel o niepowtarzalnych rekordach. Ostatnie otwarte zadanie dotyczyło ułożenia prostego wyrażenia regularnego.

Po tygodniu zostałem zaproszony na rozmowę. Trwała 1,5h.
Na starcie zostałem poinformowany, że najważniejszą dla nich cechą jest umiejętność logicznego myślenia🤔🧠, bo reszty to się zawsze douczę.
Dostałem do rozwiązania zadanie nazwane przez pana Andrzeja „algorytmem skoczka” (próbowałem go wygooglać, ale z niepowodzeniem). W skrócie polegało ono na tym, że dostałem rozrysowany na tablicy graf słupkowy, który był planszą dla naszego skoczka. Skoczek ów, według pewnego algorytmu miał skakać na następne słupki. Musiałem opracować schemat, wg którego skoczek znajdzie się na najdalszym słupku i wykona jak najmniejszą liczbę skoków (jakby ktoś był ciekawy, to mogę osobiście wytłumaczyć o co chodziło xD).

Potem rozmawialiśmy luźno na temat wzorców projektów, po czym miałem dokładnie opisać wzorzec fabryki oraz w jakich sytuacjach może być przydatny.
Na koniec dostałem do refaktoryzacji prostego if’a. Miałem to tak zrobić, by inny programista bez zastanowienia wiedział o co w nim chodzi. O php nie zostałem zapytany ani razu xD.

Mój przyszły szef był na pewno pozytywnie zaskoczony znajomością wzorców projektowych oraz poziomem refaktoryzacji kodu, które na kursie są przerabiane.”

Ty też jesteś po studiach ścisłych i chcesz zostać programistą?

Weź udział w naszym projekcie – naucz się programować! Otrzymujesz gwarancję zatrudnienia po przejściu całego kursu.

Jakie są wymagania, aby wziąć udział w rekrutacji do projektu „Przyszły Programista”?

  • studia ścisłe lub inżynierskie (w trakcie lub skończone)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie ze zrozumieniem
  • dokładność, wytrwałość i cierpliwość
  • otwartość na rozwój
 
Posiadasz te cechy? Zgłoś się do nas! Wypełnij formularz, załącz swoje CV i wyślij zgłoszenie.

Weź udział w naszym projekcie – naucz się programować! Otrzymujesz gwarancję zatrudnienia po przejściu całego kursu.

Jakie są wymagania, aby wziąć udział w rekrutacji do projektu „Przyszły Programista”?

– studia ścisłe lub inżynierskie (w trakcie lub skończone)
– znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie ze zrozumieniem
– dokładność, wytrwałość i cierpliwość
– otwartość na rozwój

Posiadasz te cechy? Zgłoś się do nas! Wypełnij formularz, załącz swoje CV i wyślij zgłoszenie.